تبليغات

گفتگو با آقاي احمد رضايي

نيم نگاه


نیم نگاه : بيوگرافي خود را بيان نماييد :  

دوست شما احمد رضايي فرزند مرحوم جعفر متولد 1340 در روستاي ده خير عليا از توابع شهرستان داراب در يك خانواده مذهبي متولد شده ام. عمده امور خانواده ام كشاورزي و دامداري بود و افتخارم اين كه پدر و مادرم با نان  زحمت كشيده و حلال مسیر زندگي مرا در امور مذهبي و اجتماعي هدايت نمودند . دوران 5 ساله ابتدايي در دبستان گلشن  ده خير عليا با مديريت پدر عيال خوبم حاج عبدالرضا مويد و راهنمايي استاد گرانقدرم حاج علي قائدي با افتخار سپري نمودم، به طوري كه خاطره كلاس اولم كه موفق شدم سوال كلاس پنجم را با حضور ريس فرهنگ و مسئولین پاسخگو باشم  و دريافت  مدال را فراموش نمي كنم . دوران سه ساله راهنمايي در مدرسه راهنمايي كوروش كبير  و دوران چهارم متوسطه در دبيرستان امير كبير  داراب با سرفرازي  و معدل كتبي بسيار عالي به اتمام رساندم . با توفيق خداوند  و همكاري

  دوستان  و اساتيد به منظور  تشويق آيندگان  در كتابچه اي تقديم  علاقه مندان مي گردد  كه قدر اين همه نعمت های  الهي را بدانند.  در سال 58 پس از پيروزي انقلاب  ديپلم علوم تجربي  را اخذ و در رشته علوم رياضي تربيت معلم شيراز پذيرفته شده و پس از دو سال در روستاي خسويه و بعد از آن  به شهر حاجي آباد و سپس روستاي لايزگان و بعد از آن در محل تولدم  شهر جنت شهر به عنوان  دبير رياضي و مديريت مدارس راهنمايي  و دبیرستان هاي 12 بهمن و باقرالعلوم و حجاب و راهنمايي شبانه مشغول انجام وظيفه شدم. و بالاخره  پس از سي سال خدمت صادقانه كه با لو ح  افتخار بر اين كه از امانت هاي  مردم خوب پاسداري نموده  و حتی دلسوزتر از خانواده ها در جمع تعداد زيادي معلم، دكتر، مهندس، حقوقدان، كارشناس و كاردان و از همه مهمتر متدين و فهميده  در تاريخ 9/10/88 به افتخار باز نشستگي با مدرك كارشناسي رياضي نائل آمدم.

نیم نگاه :آیا در کودکی از دانش آموزان پیگیر درس بودید؟

 با تلاش و استعدادي كه خداوند عنايت فرموده بود در بین هم كلاسي ها سر آمد بودم و در تحصيل به همكلاسي ها و دبيران همكاري بسيار خوبي داشتم و در مدت 17 سال تحصيل به عنوان نماينده ديگر دانش آموزان و دانشجويان در رفع مشكلات كلاسي و محل آموزش نهايت همكاري داشته ام.

نیم نگاه : آيا دوست داريد به زمان گذشته برگرديد؟

: امكان آن وجود ندارد اما اگر در خيال چنين اتفاقي  مي افتاد به دانش آموزان و دانشجوياني كه كاهلي مي كنند و از اين امكانات تحصيل بهره نمي برند حالي مي كردم كه انسان  اين موجود عجيب  الخلقه به هر موقعيتي بخواهد توان رسيدن  با تلاش و فعاليت به آن هدف را دارد .

نیم نگاه : از چه زماني فعاليت هاي اجتماعي  و فرهنگي خود را آغاز كرديد؟:

 از همان دوران كودكي در فعاليت هاي اجتماعي ، فرهنگي و مذهبي ، فعاليت داشتم به طوري كه در امور روستا مساجد و واحدهاي آموزشي  پيش قدم  بودم. در قبل از انقلاب انگشت شمار در فعاليتهاي سياسي فعال بودم ودر زمان پيروزي انقلاب  سال 57 با تعدادي از همشهريان عازم تهران جهت  استقبال  از حضرت امام (ره) شدم و بعد از انقلاب در تمام راهپيمايی ها یا انتخابات و ديگر امور                              اجتماعي و مذهبي  و فرهنگي  شركت فعال داشتم.

نیم نگاه : فعاليت هاي انقلابي خود را در زمان اوج  مبارزات  شرح دهيد:

 شركت  فعال در پخش اعلاميه هاي  حضرت امام (ره) و ديگر مراجع كه توسط شهيد نوابي  وارد منطقه  مي گرديد و همچنين شركت  در راهپيمايي ها عليه رژيم طاغوت و استقبال  از حضرت امام (ره)،  اول تا 12 بهمن 57 در تهران در برخورد  با رژيم اعلام تنفر  از طاغوت با  تخريب بعضي اماكن و مبارزه با مامورين با دندان مسلح رژيم ستم شاهي

نیم نگاه : کمی از خاطرات 22 بهمن سال 57 را بگویید:

 با توجه به اطلاعاتي كه حركت انقلابي مردم در تهران و قم و شيراز و ديگر شهرهاي  انقلابي و مردم داشتم، پيروزي انقلاب در 12 بهمن برايم حتمي شده بود كه به همين علت پيشنهاد دبيرستان به عنوان 12 بهمن را دادم كه پذيرفته شد و در روز 22 بهمن كه فرمان تاريخي رهبر كبير انقلاب اعلام شد .

 

نیم نگاه :سوابق معلمي خود را شرح دهيد:

در سال 58 در تربيت شيراز، سال 60 دبیر راهنمایی خسویه،سال 61و62 دبير مدارس شهيد نوابي و ثبوت حاجي آباد ، در سال 63 مدير مدارس راهنمايي لايزنگان، سال 64 دبیر دبيرستان 12 بهمن و سال 65 تا 77 مدير دبيرستان 12 بهمن و باقر العلوم، در سال 77تا 80 ادامه تحصيل كارشناسی در شيراز، در سال 80تا 82 دبير رياضي  دبيرستان هاي باقر العلوم و 12 بهمن و حجاب و يادگاران و دخترانه بزرگسالان، از سال 82تا88 به عنوان مدير دبيرستان باقرالعلوم در خدمت خوبان جامعه علمي شهرم بوده ام .

نیم نگاه :با چه  هدفي براي تاسيس دبيرستان در جنت شهر تلاش مي كرديد؟: 

با توجه به نياز جامعه مان به افراد نخبه و علمي و مشكلات  عديده ادامه تحصيل فرزندان منطقه برخورد لازم و ضروري  ديدم كه در جهت تاسيس  دبيرستان هاي پسرانه  12بهمن و باقر العلوم و دبيرستان دخترانه حجاب  و دبيرستان دخترانه بزرگسالان و راهنمايي شبانه با همكاري ديگر مسئولين تلاش نمايم.

نیم نگاه :آيا تاثير دبيرستان ها را در اجتماع جنت شهر مشاهده مي كنيد؟:

 اين تاثير براي تمام اقشار جامعه مشهود است به طوري كه مردم ، بهترين سرمايه گذاري را در امور كشاورزي و باغ نمي دانند، بلكه راه نجات خانواده و جامعه را در تربيت فرزندان نيك و متشخص می دانند .

نیم نگاه : خاطره جالب و كوتاهي از دوران معلمي خود بيان نماييد:

 تمام دوران خدمت مملو از خاطره است و در اين گلستان متحیرم كه كدام را بيان نمايم، اما مهمترين خاطره زماني است كه به وجدانم مراجعه نمودم و سوال كردم خدمات من را چگونه مي بينيد، جواب داد خسته نباشيد از اين امانات مردم به خوبي حراست كرديد.

نیم نگاه :از سوابق خود در شوراي شهر بگوييد:

در اين دوره شوراي اسلامي به اصرار دوستان كانديداي شهر شدم . در دوره اول نفر اول شدم و به عنوان نماينده شورا در شوراي شهرستان و به عنوان نماينده تمام شوراهاي شهرستان نماينده شوراي عالي شوراي اسلامي فارس انتخاب شدم و در دوره دوم به عنوان عضو علي البدل و دوره سوم نيز نفر سوم شوراي اسلامي شهر به عنوان نماينده شورا در  شوراي شهرستان و به عنوان نماينده تمام شوراهاي شهرستان در شوراي عالي استان پذيرفته شدم.

نیم نگاه : مهم ترين مشكلات جوانان جنت شهر چيست؟:

 متاسفانه جوانان ما مشكلات زيادي دارند كه وقتي به آن ها تامل  مي نمايم، براي رفع مشكلات آن ها دعا مي كنم. به نظرم در راس همه آنها مشكل شغل و به دنبال آن عدم امكانات ازدواج و طلاق هایی است كه در جامعه افزايش يافته است و جهت گرفتن آرامش نياز به مراكز گردشگري و تفريحی و ورزشي دارند.

نیم نگاه : چه مقدار سرمايه فكري و زماني مسئولين بايد به بانوان اختصاص يابد؟:

 همان گونه كه استحصار داريد حدود نيمي از جامعه ما زنانند. به طبع بايد نيمي از سرمايه هاي فكري و زماني زنان باشند و حتي با توجه به محدوديت اين قشر پر تلاش مسئوليت پذير، توجه بيشتري بايد به آنها صورت پذيرد.

نیم نگاه :آيا خواسته هاي بانوان برآورده شده است؟

متاسفانه هنوز با وجود تعدادي از مخالفین پيشرفت زنان، محدوديت برای آنها وجود دارد و اين موجب گرديده خواسته بانوان برآورده نشود و خود آنها از حقوقشان دفاعي نمي كنند و همكاري در جهت  يك تشکل فعال ندارد كه از اين بابت گله مند مي باشم.

نیم نگاه : خود را در جامعه جنت شهرنخبه مي دانيد؟:

ابو علي سينا فرمودند: بعد از اين همه تلاش در جهت پيشبرد علم دانستم كه نمي دانم. من در حضور اساتيد و روحانيت عزيز و توانمند خود را نخبه نمي دانم  و خود را پيرو مكتبي مي دانم كه به موسي اعلام نمودند:  برو بدترين را بياور حضرت موسي از آوردن  جسد حيوان مرده خوداري نمود.

نیم نگاه : آيا از بازنشستگي معلمي خود ناراحت هستيد؟:

 همان گونه  كه خدمت شما عرض نمودم  با توجه به كلام بزرگ حضرت امام (ره) كه فرمودند شما به وظيفه عمل كنيد اگر موفق شديد  چه بهتر واگر هم موفق نشديد به وظيفه عمل نموده ايد. من در مدت سي سال خدمت  نهایت تلاش خود را انجام دادم و چون از هيچ كوششي  دریغ نورزیدم بسيار خوشحالم.

نیم نگاه : كلام آخر را بيان نماييد: 

با توجه به تمام  خدمتگزاري های صادقانه در مديريت مدارس، دبيري رياضي، شوراي شهر و شهرستان و خدمت در شوراي حل اختلاف و همكاري با همه نهادها و ادارات از اينكه نتوانسته ام خدمتگزار خوبي براي شما سروران قدرشناس باشم معذرت  مي خواهم.  در خواست مي نمايم  از همه اقشار  به ويژه همكاران فرهنگي و نسل جوان دست به دست مسئولين و روحانيت در جهت رفع مشكلات  جامعه اسلامي تلاش نمايند.  والسلام

نظرات   

 
غلامپور
0 # غلامپور 1395-09-18 14:25
دایی خودمه دیگه خدانگهش داره برا دوتا بچه داییم
پاسخ
 
 
میکائیل نوایی
+2 # میکائیل نوایی 1391-04-24 20:01
سلام الله علیکم
خدا انشاءالله مسئولین زحمتکشی مثل ایشون رو برا شهر خوب ما جنت شهر حفظ کنه
پاسخ
 
 
rezaei
+2 # rezaei 1393-10-10 18:27
خدا حفظش کنه
پاسخ
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه شما می توانید از آخرین اخبار و اطلاعات سایت مطلع شوید.
اشتراك خبرنامه

آمار

بازدیدکنندگان
196
مطالب
277
تعداد بازدید مطالب
763602

کلمات کلیدی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید