تبليغات

سخنی با نماینده درباره پتروشیمی داراب

پتروشمی داراب باید ساخته شود حتی به قیمت عوارض زیست محیطی احتمالی!!!

در خبرها آمده بود که آقای انصاری در ادامه صحبت های قبلی و با تاکید بر لزوم احداث پتروشیمی داراب گفته اند که این طرح باید اجرا شود حتی اگر عوارض زیست محیطی احتمالی داشته باشد.

از این گفته نماینده مردم داراب و زرین دشت  می توان یک نکته برداشت کرد:

پتروشمی داراب پیوست زیست محیطی ندارد

چرا که اگر داشت امروز شاهد صحبت از عوارض احتمالی زیست محیطی نبودیم.

بر همین مبنا در وهله اول  نماینده مردم داراب و زرین دشت را به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ارجاع می دهیم:

در اصل 50 قانون اساسي آمده است:«در جمهوری‏ اسلامی، حفاظت‏ محیط زیست‏ كه‏ نسل‏ امروز و نسل‌های‏ بعد باید در آن‏ حیات‏ اجتماعی‏ رو به‏ رشدی‏ داشته‏ باشند، وظیفه‏ عمومی‏ تلقی‏ می‏شود. از این‏ رو فعالیت‌های‏ اقتصادی‏ و غیر آن‏ كه‏ با آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏ جبران‏ آن‏ ملازمه‏ پیدا كند، ممنوع‏ است

در وهله دوم به مواضع «رهبر انقلاب» در خصوص محیط زیست ارجاع می دهیم:

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی: حفظ محیط زیست یک وظیفه حاکمیتی است که باید با  تهیه سند ملی محیط زیست و  «پیوست زیست محیطی» برای همه طرحهای عمرانی و صنعتی و همچنین جرم انگاری تخریب محیط زیست، به این وظیفه بسیار مهم، عمل شود.(تاکید بر پیوست زیست محیطی(

در وهله سوم  به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع می دهیم:

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه در بخش محیط زیست نیازمند سند ملی و راهبردی هستیم، گفت: تمامی طرح های عمرانی و صنعتی کشور باید پیوست زیست محیطی داشته باشد.

 و در وهله چهارم شما را به «آیین نامه ارزیابی اثرات زیست محیطی (محیط زیستی) طرح ها و پروژه های بزرگ تولیدی، خدماتی و عمرانی مصوبه هیئت وزیران» ارجاع می دهیم:

طبق ماده 2 این آیین نامه مجریان طرح ها موظفند در مرحله امکان سنجی و مکان یابی آنها گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی مربوط را تهیه  و جهت بررسی و تایید به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه کنند.

 

جنت آنلاین

https://t.me/joinchat/AAAAAEIIQjP5WZEaWP0_jQ

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه شما می توانید از آخرین اخبار و اطلاعات سایت مطلع شوید.
اشتراك خبرنامه

آمار

بازدیدکنندگان
196
مطالب
277
تعداد بازدید مطالب
763547

کلمات کلیدی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید