تبليغات

توسعه بافت قدیمی جنت شهر به سازمانی مردم نهاد نیاز دارد

 

توسعه بافت قدیمی جنت شهر به سازمانی مردم نهاد نیاز دارد/محله های قدیمی، میراث فرهنگی جنت شهر است

شهردار جنت شهر با بیان اینکه اهالی بافت قدیم جنت شهر برای توسعه هر چه بهتر می توانند یک شورای محلی به عنوان سازمانی مردم نهاد(NGO) تشکیل دهند گفت: این سازمان مردم نهاد می تواند نیازهای محل را شناسایی و در ارتباط با شورای شهر و شهرداری، نیازهای محله را به مسئولان منتقل کند.

قاسم زاهدانی در گفت و گو با جنت آنلاین، در خصوص بازسازی بافت قدیم و اطراف حسینیه انقلاب گفت: در وهله اول با توجه به اولویت شهرداری برای بهبود معابر جنوب شهر، لازم است شهروندان برای جذب بودجه‌های اختصاص یافته با بازگشایی(عقب نشینی) به موقع نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند.

زاهدانی افزود: دوم اینکه بعضی از منازل بافت قدیمی می تواند به عنوان میراث فرهنگی و نمودی از آداب و رسوم جنت شهر، بهسازی و نگهداری شود.

وی در توضیح این موضوع گفت:  آداب، رسوم و فرهنگ و سایر میراث هر منطقه در معماری قدیم آن منطقه متجلی شده است مثل کوچه های قهر و آشتی و یا کوبه درهای قدیمی، بنابراین در جنت شهر نیز می توان به این موضوع پرداخت.

شهردار جنت شهر در ادامه با بیان اینکه اهالی بافت قدیم جنت شهر برای توسعه هر چه بهتر می توانند یک شورای محلی به عنوان سازمانی مردم نهاد(NGO) تشکیل دهند گفت: این سازمان مردم نهاد می تواند نیازهای محل را شناسایی و در ارتباط با شورای شهر و شهرداری، نیازهای محله را به مسئولان منتقل کند.

وی افزود: به هر حال مطالبه باید با مشارکت همراه شود تا پرنده توسعه به پرواز در آید.

زاهدانی در پایان گفت: علاوه بر همه اینها شهرداری می تواند برای کمک به بازسازی منازل بافت قدیم، عوارض بازسازی را در آخرین قسط وام نوسازی اخذ کند و یا  اینکه طبق کمیسیون 77  این مبلغ را به صورت قسطی دریافت کند و همچنین با پیشنهاد به شورای شهر، تخفیفات ویژه ای را در عوارض سالانه در نظر بگیرد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه شما می توانید از آخرین اخبار و اطلاعات سایت مطلع شوید.
اشتراك خبرنامه

آمار

بازدیدکنندگان
196
مطالب
277
تعداد بازدید مطالب
763391

کلمات کلیدی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید