تبليغات

پول گندم کاران جنت شهر به زودی واریز می شود

 

رئیس جهاد کشاورزی داراب:

تا هفته آینده مابقی پول گندم واریز خواهد شد/ کاشت دانه روغنی کلزا افزایش پیدا می کند

سید عبدالله سیدی رئیس جهاد کشاورزی داراب گفت: تمام تلاش خود را از طریق مکاتبه با وزیر و هیئت دولت انجام داده ایم و قول داده شد که در همین هفته تا هفته آینده باقی مانده مطالبات کشاورزان پرداخت شود.

سید عبداله سیدی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان داراب  گفت: دلیل تاخیر در پرداخت پول به کشاورزان، راه اندازی سامانه جدیدی بود که بر اساس ترتیب ثبت سامانه هزینه گندم ها واریز می شد.

وی در رابطه با پرداخت سال های گذشته گفت: در سال های گذشته شهرستان داراب جز اولین شهرستانی بود که گندم خود را برداشت و پول خود را نیز دریافت می کرد.

وی بیان کرد: بوجه اختصاص داده شده به دولت برای گندم به میزان کافی نبود به همین دلیل کشاورزانی که تا تاریخ 8 خرداد ماه گندم خود را به سیلو تحویل داده اند پول خود را دریافت نموده و مابقی نصف پول خود را تا کنون دریافت کرده اند.

رئیس جهاد کشاورزی داراب افزود: با توجه به ظرفیت سیلوی گندم داراب و روستاهایی که دسترسی آنها به مرکز شهرستان دشوار است جهت فروش گندم به تعاون روستایی مراجعه می کنند.

وی در رابطه با پرداخت سال جاری گفت: تمام تلاش خود را از طریق مکاتبه با وزیر و هیئت دولت انجام داده ایم و قول داده شد که در همین هفته تا هفته آینده باقی مانده مطالبات کشاورزان پرداخت شود.

سیدی با توجه به واردات ۹۰ درصدی روغن گفت: در نظر داریم با کاشت دانه روغنی کلزا، میزان تولید روغن را بالا ببریم و خودکفا شویم.
وی در این رابطه افزود: در دوسال گذشته سطح زیر کشت کلزا حدود ۶۰ هکتار بوده که در سال گذشته این عدد را به ۸۰۰ هکتار رسانیم و در نظر داریم در سال جاری سطح کشتی کلزا را به 2 برابر افزایش دهیم.

وی دلیل استقبال کشاورزان از کاشت این محصول را اینگونه بیان کرد و گفت: بدلیل اینکه پرداخت های جهاد کشاورزی در خصوص این محصول بصورت منظم انجام می شود کشاورزان تشویق شدند و سطح کشت بالا رفت.

داراب آنلاین

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه شما می توانید از آخرین اخبار و اطلاعات سایت مطلع شوید.
اشتراك خبرنامه

آمار

بازدیدکنندگان
196
مطالب
277
تعداد بازدید مطالب
763392

کلمات کلیدی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید