زندگي نامه شهيد عباسقلي نوابي

جنت شهر

زندگي نامه شهيد:

در سال 1333 در روستاي با صفا ي ده خير عليا در خانواده اي متدين و مذهبي متولد شد. در دامن مادري دلسوز و در آغوش پدري سخاوتمند رشد يافت و به نوجواني رسيد .تحصيلات ابتدايي خود را در مدرسه  گلشن واقع در زادگاهش به اتمام رسانيد و براي ادامه تحصيل به داراب رفت .بعد از كسب مدارك عاليه  به تدريس مشغول گرديد . با شروع نهضت انقلابي امام خميني در صف اول انقلابيون قرار گرفت و با دريافت و تكثير اعلاميه در تمام نقاط شهرستان داراب  و حتي نقاط دور افتاده جنوب كشور سعي در احقاق فرمان بت شكن خمين پرداخت .با پيروزي انقلاب تلاشهاي زيادي در راستاي عمران و آباداني زادگاهش انجام داد ولي با تجاوز دشمن بعثي به خاك كشور به صف مدافعان مرزهاي اسلام پيوست و با دلاوريها ي بي مثالش مردانه در مقابل تجاوزها ي دشمن در كنار همسنگرانش ايستادگي كرد تا در نهايت  به جاي رسيد كه قرارش نبود. آخرين بار كه به جبهه مي رفت همه فهميدند اين رفتن بازگشتي نخواهد داشت آري روحش آنچنان جلا پيدا كرده بود كه جسمش تاب و تحمل روحش را نداشت.سر انجام  در بهاري سرد از اشغال خونين شهر بر روي پل مقاومت خرم شهر شربت شهادت را از دست فرشته حق تعالي نوشيد و به جمع ديگر دوستان شهيدش  پيوست .آري 2/3/1361لحظه اي بود كه او پرهايش را گشود و پرواز كرد.

فرازي از وصيت نامه:

بسم رب الشهداء و الصديقين

درود به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران حسين زمان امام خميني و درود به رزمندگان حق عليه باطل و درود به پيروان خط امام ملت شريف ايران

خميني عزيز فرياد *هل من ناصر ينصرني* مظلومانه ات را با گوش جان شنيدم  و لبيك گويان با قلبي سرشار از عشق  به لقاء الله  به جبهه حق عليه باطل شتافتم  تا به جهانيان بفهمانم آگاه باشيد كه تاريخ خونين حسين سلاله پاك محمد (ص)در كربلاي ايران تكرار مي شود و چون حسين زمان كه نماينده بر حق ولي عصر (عج)نداي حق را حتي به عروسان در حجله رساند كه اي ملت بيدار باشيد و فرداي قيامت هيچ بهانه اي نداشته باشيد كه حق به من نرسيد و من نفهميدم.

شما را سفارش مي كنم به امر به معروف و نهي از منكر  كه از واجبات دين است و پيروي از امر ولايت فقيه.

اگر چنانچه سعادت شهادت نصيب اينجانب شد مرا به همان حالت بدون غسل و كفن دفن كنيد تا به همان حالت خدايم را ملاقات كنم .

                                                                                    والسلام عليكم و رحمة الله

نظرات   

 
طلبه مجتبی حسینی پور
0 # طلبه مجتبی حسینی پور 1396-01-31 16:39
سلام بر شهدایی که درس بصیرت و حمایت از ولی فقیه را به ما یاد دادند
پاسخ
 
 
عباس رسولی
0 # عباس رسولی 1392-09-07 11:25
السلام علی الشهدا و الصدیقین
پاسخ
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید