شهيد رمضان خوشرو

جنت شهر

فرازي از وصيت نامه:

 «  بر همه واجب است كه در مقابل دشمن صهيونيستي از ميهن اسلامي خويش دفاع كنند. »     (امام خميني)

اكنون نه جاي تأمل است آنجا كه امپرياليسم شرق و غرب و همه ابرقدرتهاي جهان به قصد نابودي اسلام اتحادي شوم بسته‌اند و آنجا كه هر روز و هر ساعت عاشقان دلباخته و پاكباز مكتب اسلام و شيفتگان سرور شهيدان حسين ابن علي (ع) فوج فوج و دسته دسته به ديار شهيدان في‌سبيل‌الله پرواز مي‌كنند.

و درنگ جايز نيست . آنجا كه امام عزيزمان شرعاً ما را در اين نبرد سرنوشت ساز جهاد مقدس مسئول و موظف مي‌داند و آنجا كه جسد پاره پاره و غرقه به خون شهيدي سند صداقت اسلام مظلوم است و چشمان به درمانده هر مادري منتظر ديدار پيكر عزيز خويش در برابر رهايي ميهن اسلامي از چنگال ستمكاران و آزادي توده‌‌هاي مستضعف جهان از يوغ و اسارت مستكبران خونخوار است .

 بدين نيت و فقط به لحاظ احساس وظيفه‌اي كه در فرد فرد ما وجود دارد و به اين اميد كه خداوند بزرگ چشم عنايتي به اين بنده حقير نموده و خون ناقابلم را لايق بهانه ديدارش قرار دهد ، بار سفر مي‌بندم و مي‌روم تا به اميد رحمت يزداني‌اش و تحت رهبري امام ، اين اسوه رشادت و سنبل بي مثال فقاهت اسلامي و با اعتقاد و عشق به حضرتش نهال نوپاي انقلاب اسلامي را در اين جنگ نابرابر به ثمر بنشانم .

باري ! خويش را لايق و شايسته فرستادن پيام خاصي نمي‌دانم . آنهم به امتي كه چه ايثارگرانه و عاشقانه هر يك سمبل و الگويي از مردان راستين صدر اسلام و هر خواهر زينب گونه‌اي است كه به راستي نقش خود را صادقانه ايفا مي‌كند . اما هر چه باشد وظيفه خود مي‌دانم كه هر چه را مهم مي‌دانم فقط به عوان يادآوري متذكر شوم .

براران و خواهران مسلمان : بارها شنيده‌ايد كه امام بزرگوارمان مسئله اصلي را جنگ تلقي كردند و كماكان مسئولين مملكتي هم اين مسئله را يادآوري فرموده‌اند . بي‌جا و بي‌مورد نيست كه از شما عاجزانه درخواست كنم كه به اين پيام آسماني لبيك گفته ، در هيچ موقع و تحت هيچ شرايطي جبهه‌هاي جنگ را خالي نگذاريد. باشد كه خداوند همه ما را از مقربان درگاه خويش قرار دهد .

از مستكبرين و طبقه مرفّه جامعه توقعي نميتوان داشت ، اما از مستضعفين و طبقه محروم مي‌خواهم كه خود به درد خويش و به درد يكديگر رسيدگي كنند . همانطوري كه از بدو انقلاب تاكنون تمامي بار به مقصد رسيدن انقلاب و جنگ و مخارج سنگين آن بر دوش شما بود است و تا آنجا كه از بذل جان و مال عزيزانتان دريغ نورزيده‌ايد ، مطمئنم كه آينده نيز همچنين خواهد بود . و اين اعتقاد به يگانگي خداوند بزرگ و پشتيباني توده‌هاي ميليوني مستضعف هست كه ما را در ادامه راهمان مصمم‌تر مي‌گرداند . به خوبي اين واقعيت را احساس كرده‌ايد كه امروز سرنوشت اسلام در پناه اتحاد شما و در گرو همت والاي شماست . اتحاد و تقوا دو مسئله‌اي است كه تا كنون ما را در اين نقطه از تاريخ رسانده است و چنين مي‌خواهم كه هميشه گوش به فرمان امام و در خط اصيل اسلام كه همان خط امام است ، در انجام وظيفه اسلامي خويش كوشا باشيد . و به اين زمزمه‌هايي كه گاهي از گوشه و كنار به گوش مي‌رسد ( بخصوص در اين شهرستان كه هر ميكروفون و بلندگويي فقط آواز اختلاف و پراكندگي را سر مي‌دهد ) توجه نكنيد .

اين را مي‌دانم و با رگ و پوستم احساس مي‌كنم كه اكثريت مردم مستضعف اين شهر بنا به صلاحديد بعضي از مسئولين غير مسئول و يا به انحراف خط فكري كه بعضي از بزرگ‌منشان متأسفانه دامن‌گير آن بودند ، هيچ موقع به حق قانوني و اسلامي خويش نرسيدند و در مواردي متأسفانه كم نيست جزئي ترين حقوق قانوني آنها را پايمال كردند و بيشتر سعي‌شان در جهت حفظ و نگه‌داري مقام و موقعيت خويش مي‌باشد .

شما برادران و خواهرانم بيش از من مي‌دانند كه بر اين شهر و بر مردم اين شهر چه رفته است ؟ و در عوض مردم آن چه رشادتها و چه فداكاريها از خويش نشان دادند . شهري كه بايد آن را شهر مظلوم ناميد و امااين مورد ظلم واقع شدن از سوي بعضي فرصت‌طلبان كه در هر لباس و به هر رنگ و هر چهره‌اي در مي‌آيند نبايد مانع از حركت انقلابي شما باشد ، چنانكه نبوده است . اين را بدانيد و مي‌دانيد كه اين قوم حرفشان سركوبي اسلام و مسلمين است ، گرچه بنام اسلام عمل كنند . و اين شمائيد كه بايد در مقابل اين توطئه ريشه‌دار ، اتحاد و انسجام و ايمان خود را چندين برابر كنيد و در در برابر مشكلات صبور باشيد كه : « والله مع الصابرين » 

شما به خوبي ديديد و درك كرديد كه آنهايي را كه در اين شهر جانفشاني كردند و مي‌كنند چگونه لقب منافق گرفتند . و براستي ديديد كه غير منافقين هم چه كردند . اما بازهم متذكر مي‌شوم كه :

آگاه باشيد و آگاهانه عمل كنيد و امروز هر برچسب و سختي و رنجي را  هموار كنيد و به خاطر حفظ انقلاب و ميهن و شعائر اسلامي از تفرقه بپرهيزيد . و ما هم غير از شما نبوديم ، در مقابل هر عملي ، عكس‌العملي ديديم و به واضح هم ديديم كه چگونه مرجع تظلّمات اين شهر به منبع تظلّمات تبديل شد و جزاي اين داشتن هم مدت يك ماه و نيم زندان بود . اما زهي خيال باطل ، ما با اين عملكرد مذبوحانه از اماممان نبريديم و نخواهيم بريد و تا جان در بدن داريم از اسلام ، رهبر و مرجع ، مراد و امام عزيزمان (امام خميني) دفاع خواهيم كرد .

و شما هم دير يا زود منتظر خشم انقلابي توده‌هاي مستضعف اين منطقه بمانيد . از خداوند مي‌خواهم كه وجود پربركت امام عزيزمان را بر سايه اين ملت مسلمان مستدام بدارد و اين حركت اسلامي كه به ياري خدا در اين منطقه از جهان سوم پديد آمده است را به حركتي جهاني مبدل و آن را به دست صاحب آن ، امام زمان ، ولي عصر (عج) بسپارد . و همه خادمين به اسلام و مسلمين را در هر مكان و لباسي موفق و مؤيد بدارد . در پايان باز شما را به تقوا و اتحاد دعوت مي‌كنم . ديدار انشاءالله در ميعادگاه سرور شهيدان با تمامي شهداي انقلاب اسلامي . خدا حافظ همه                               

    و السلام عليكم و رحمت الله                                                                                     

                                     رمضان خوشرو

                                      20/8/1362

 

نظرات   

 
Abdorrasoul
0 # Abdorrasoul 1392-03-01 15:48
خدا بیامرزدشون
پاسخ
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید