شهيد حسين غفوري

جنت شهر

فرازي از وصيت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

« تبارک الذی بیده الملک و هو علی کل شی ء قدیر الذی خلق الموت والحیوه لیبلوکم ایکم احسن عملا و هو العزیز الغفور »                            

 ( سوره الملک آیه 1 و 2 )

« مبارک باد آنکه به دستش این عالم است و آن عالم آخرت و اوست بر همه چیز توانا ، آنکه آفرید مرگ و زندگی را تا بیازماید شما را که این نیکوترین در عمل و کردار و اوست عزتمند و آفریدگار »

اولا شهادت می دهم به وحدانیت خدای عالمیان که مرگ و زندگی تمام موجودات عالم در دست اوست و شهادت می دهم به نبوت و پیامبری حضرت محمد (ص) و امامت و جانشینی علی بن ابیطالب (ع) و فرزندانش تا امام عصر علیه السلام از این سرزمین پاک و مقدس ، سلام و درود را به اولین شهدای صدر اسلام از احد تا صفین و عاشورا می فرستم . سلام بر بنیانگذار اسلام عزیز حضرت محمد بن عبدالله (ص) ، سلام بر اول مظلوم اسلام مولایم علی بن ابیطالب (ع) و همسر مظلومه اش ام الحسنین حضرت فاطمه سلام الله علیها . ای پروردگام و ای مولایم می خواهم چند خطی بنام وصیتنامه بنویسم اما از خودم خجالت می کشم ، نمیدانم چه بنویسم با دست خالی به سویت می آیم با کوله باری سنگین می آیم اما نه عمل صالح بلکه گناه و معصیت خودم به خودم می گویم چرا اینقدر گناه کردی چرا از امام حسین (ع) خجالت نکشیدی ؟ مگر برای این دین عزیز فرق علی شکافته نشد و دستهای ابالفضل و جعفر طیار قلم نشد ؟ مگر برای این خواهران حسین به اسارت نرفتند و چرا از آنها خجالت نکشیدی و گنه پشت سر گناه کردی.

ای پروردگارم با این همه گناهان با قلبی شکسته به سویت می آیم  اظهار ندامت و پشیمانی

می کنم . مگر توبه گناه ترک گناه نیست؟ مگر پشیمانی از گناه نیست ؟ خدایا پشیمانم از گناهانم گذشته ام ، پروردگار مهربانم به من توفیق ده تا به دینت خدمت کنم و سربازی باشم در میان انبوه سربازان امام زمان یعنی بسیجی های گمنام ، ای خدا من از قلبم آگاهی و واقفی که با چشم باز به جبهه آمدم تا به ندای رهبرم روح الله لبیک گفته باشم و یاری دینت کنم. چون خودت در قرآن کریمت فرمودی « اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم » . می خواهم چند کلامی برای پدر و مادران و خواهران و برادرانم و خانواده ام سفارش کنم.

ای پدر و مادر گرامیم اگر در این راه مقدس به شهادت رسیدم برایم ناراحت نشوید و گریه نکنید و هر وقت خواستید برای من گریه کنید برای امام حسین و اصحاب و یارانش گریه کنید.

از خواهران عزیزم تقاضا می کنم با حفظ حجاب خود تیری شوید بر قلب دشمنان خدا و دین خدا و از برادرانم می خواهم قرآن را فراموش نکنند و در یاد گرفتنش کوشش کنند و به آن عمل کنند چون تمام سرمایه اصلی مسلمانان قرآن است و تو ای همسرم اگر فرزندم زنده ماند او را تربیت اسلامی کن تا در خط الله باشد ای همسرم در این مدت زندگی کوتاهمان اگر از دست من ناراحت شده ای از تو تمنا می کنم برای رضای خدا حلالم کنید و مرا ببخشید و در مرگم صبر کن که این دنیا زود سپری می شود . ای پدر و ای مادرم می دانم زیاد برایم زحمت کشیدید و رنج بردید اما من در عوض شما را ناراحت کردم و زحمات شما را جبران نکردم امیدوارم برای رضای خدا حلالم کنید و در مرگم ناراحت نشوید . می خواهم چند کلمه هم با شما امت حزب الله ده خیر صحبت کنم ، اولا از شما می خواهم که امام را تنها نگذارید و هر موقع نیرو لازم است به فرمانش گردن نهید و به سوی جبهه هجوم آورید . زیاد از حد معمول پایبند دنیا نشوید چون امام صادق (ع) فرمود دنیا و انسان مثل کرم ابریشم است که هر چه بیشتر دور خودش بپیچد راه بیرون آمدنش تنگ تر می شود و غیر ممکن تا اینکه از غم و اندوه بمیرد و باز می فرماید :

ریشه و سر هر خطایی دوستی دنیا است شیطان آدم را در هر چیز می چرخاند و به هر گناهی پیشنهاد می کند همین که اورا خسته کرد در کنار مال کمین می کند و چون انسان به آنجا برسد گریبانش را می گیرد . مقصود این است که مال و ثروت بزرگترین کمینگاه دشمن است ، زیرا کم است کسی که به آنجا برسد و او را نفریبد و از شما جوانان می خواهم با برادران حزب اللهی که واقعا در خط امام هستند همکاری کنید  و هر کس خواست مارک بر آنها بزند با قاطعیت با او رفتار کنید و از جوانان ده خیر می خواهم که مساجد را پر کنید و گرد گناه نگردید که این دنیا هر چه باشد زود سپری می شود و خودتان می مانید و عملتان با خدا. هوشیار باشید و از خط و مسیر      اصلی دور نشوید و از تمام دوستان و قومان و خویشان می خواهم که مرا حلال کنید و اگر کسی طلبی از من داشته باشد به پدرم مراجعه کنید . در پایان از پدرم می خواهم که مدت 5/2 ماه روزه و یکسل تمام نماز برایم اجیر بگیرید . در پایان می خواهم با دو بیت از حافظ شیرازی خاتمه دهم وصیتنامه ام را .

دردم از یار است و درمان نیز هم                       دل فدای او شد و جان نیز هم

گر نثارقدم یار گرامی نکنم                               گوهر جان به چه کار دگرم بازآید

                                                  تاریخ 16 / 1 / 66  -

                                                     حسین غفوری 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید