شهيد محمد لاري

جنت شهر

زندگينامه:

شهيد بزرگوار محمد لاري در تاريخ 5/3/1342در خانواده اي مذهبي متولد شد و در همان اوان كودكي پدر بزرگوارش را از دست دا د و به دليل احساس مسئوليت نسبت به خانواده به همراه برادر بزرگش به كسب درآمد حلال (كشاورزي  و رانندگي)پرداخت.وي از سن 9سالگي به نماز و روزه  مي پرداخت و هيچ وقت نماز شب را ترك  نمي كرد وايشان بسيار صبور بود.سپس در سن 15سالگي عازم جبهه جنگ شد .به گفته برادرش (حاج اياز)او را به دليل كم سن وسال بودن در جبهه نمي پذيرفتند بنابراين آن شهيد بزرگوار با شناسنامه برادرش به جبهه رفت.و پس از اينكه به سن قانوني رسيد وارد خدمت مقدس سربازي  در منطقه كردستان شد كه در همان سربازي نيز به جبهه اعزام شد.و بعد از اتمام خدمت سربازي بدليل اينكه طاقت دوري ازجبهه را نداشت به جبهه بازگشت.

براي رفتن به جبهه هر بار مادرش را قسم مي داد ، چرا كه مادر از رفتن وي به جبهه ناراضي بود .مادرش مي گويد براي بار آخر كه عازم جبهه مي شد ،بسيار التماس كردم كه نرود،و او بر حسب عادت هميشگي بازگشت و باز با قسم دادن خون شهدا مرا راضي كرد و گفت ”اين آخرين بار ي است كه به جبهه مي روم. ” و با چشماني اشك آلود ، مادر و فرزند چهار ماهه اش را بوسيد و خانواده را ترك گفت و هنوز چند روزي از اين خداحافظي نگذشته بود كه خبر شهادت او و يازده تن از يارانش كه از دوستان همشهري اش بودند در سال 56 دركربلاي 5  در شلمچه رسيد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید