شهيد يوسف خسروي

جنت شهر

فرازي از وصيتنامه شهيد:

با درود و سلام فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با درود به روان پاک شهیدان از صدر اسلام تا کربلای ایران وصیت نامه خود را شروع می کنم :

خدایا لیاقت شهادت در راه تو را در خود نمی بینم خدایا بر این بنده گنهکاری که از قافله عقب افتاده منت بگذار و این فیض الهی را نصیبم کن آنچه باید گفت دیگر شهیدان ، این مظلومان تاریخ

که چون شمع سوختند و روشنی بخشیدند گفته اند و اینجانب که برای ادامه دادن و گرفتن انتقام خون آنان به جبهه آمده ام فقط چند نکته ای را یادآوری می کنم:

1- از مردم همیشه در صحنه ده خیر می خواهم که به فرمایشات امام عمل کنند و جبهه جنگ را خالی نکنند و مرا برای رضای خدا حلال کنند .

2- از دوستانم می خواهم که راه واقعی شهیدان را ادامه دهند و راهی جبهه شوند دوستان، این دنیا میدان امتحان است. سعی کنید این امتحان را با بهترین نمره بدهید و از وقت و عمر گرانبهایتان به بهترین وجه استفاده کنید و از شما می خواهم که مرا برای رضای خدا حلال کنید.

3- مادرم می دانم که شهادت من برایت سخت خواهد بود اما چه کنم که همه یاران رفتند و من هم باید بروم که مرغ دلم شوق پرواز دارد . مادرم اگر در صحبت کردن با تو صدایم بیش از اندازه بلند بود مرا حلال کن که درمانده ام ، در مرگ من صبور باش و به آن خانواده های شهدا که دو فرزند شهید داده اند نگاه کن و درس مقاومت را از زینب و از مادران شهدا بیاموز.

4- پدرم ای پدر مهربان و زحمتکشم ، مرا حلال کن که نمیتوانم جواب زحمتهای تو را بدهم و در مرگ من صبور باش و برادران و خواهرانم را اسلامی تربیت کن.

5- از برادرانم و خواهرانم می خواهم که صبور و مقاوم باشید و در مرگ من گریه و زاری نکنید .

6- از خانواده حاجی غریب نیز می خواهم که مرا حلال کنند.

7- از کسانی که از من طلبی دارند می خواهم که از برادران یا پدرم طلب نمایند.

5 / 12 / 1365  -   یوسف خسروی

 

نظرات   

 
نازنین. ی
0 # نازنین. ی 1394-02-20 18:32
اگر آن روز سربازان نبودند
معلوم نبود که ما الان
درس هایمان را با چه زبانی می خواندیم ...!
پاسخ
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید