شهيد عبدالرضا نیکخواه

جنت شهر

فرازي از وصيتنامه شهيد:

شکر و سپاس خداوند بزرگ که به ما عنایت کرد و بر ما منت گذاشت و دری از درهای بهشت که همانا جهاد فی سبیل الله است به روی بندگانش باز کرد.

با درود به حضرت امام و شهدای بزرگوار و با سلام به شما خانواده معظم و خانواده ام .

لازم دیدم در این لحظات آخر ساعات آخر عمرم از همینجا و توسط این کاغذ با شما خداحافظی کنم و شما را به خدا بسپارم.

اما اجازه بدهید که جملات خودم را به عنوان وصیت روی این کاغذ بنگارم و آن اینکه ای پدر عزیز می دانم که فراقم بر شما خیلی مشکل است ولی خوشحال باشید که فرزندتان را در راه خدا دادید و بعد از من فقط بفکر آخرتتان باشید که به خدا قسم مشکل است عذاب قیامت و دوری از دوستان خدا ، پس بیایید تا دیر نشده اموالتان ا اصلاح کنید و برای دیگران الگو باشید و این به آن معنی است که  الگوی ایمان و صبر و مقاومت در راه خدا باشید. و اگر من را دوست می داشتید بعد از من دوستان خدا را دوست بدارید. به مادر و برادران و خواهرانم محبت کنید.

و اما مسا ئلی که مربوط به خودم می باشد این است که اولا مدت 1 ماه روزه و 2 ماه نماز را برایم اجیر بگیرید و اگر کسی از من حقی دارد آن را ادا کنید. ثانیا مرا به خاطر زحماتی که برایم کشیدید حلال کنید. ثالثا راضی نیستم که برایم ناراحت باشید.

و شما ای مادر و خواهران دلسوزم ، خدا می داند که چقدر شما را دوست دارم و به شما محبت دارم ولی چون امروز اسلام و محبت آن بر این مقدم است لذا شما نیز محبت اسلام را بر من ترجیح بد هید. سفارش آخرم به شما این است سعی قا طع کنید که رضایت خداوند را فراهم سازید با انجام واجبات و ترک محرمات و عمل به مستحبات و ترک مکروهات، زینب وار مقاومت کنید و وارث پیام زینب کبری باشید و به خواهرانم نیز سفارش حجاب و رعایت حقوق والدین و صبر و تقوی را می نمایم.

و اما شما ای برادران عزیز ای کسانی که برایم بازوی محکمی بودید و با عملتان درس ایثار و گذشت را آموختید از شما می خواهم که چون در طول این چند سال از طرفم ظلمی به شما شده مرا حلال نمائید و برای آمرزشم دعا کنید. از خانواده های برادرانم نیز حلالیت می طلبم. از اقوام و خویشان نیز حلالیت می طلبم که حق شما را ادا نکردم.

در آخر از همه شما خداحافظی می کنم و می خواهم که همه تان در آنجا برای رضايی خداوند و شادی روحم مرا  حلال کنید.

                                                                                         والسلام

                                                                            عبدالرضا نیکخواه

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تمامي حقوق مطالب براي اين وب سايت محفوظ است

 پيشنهادات و انتقادات خود را با ما در ميان بگذاريد ، خبرها و تصاوير مربوط به جنت شهر براي ما ارسال نماييد تا با نام خودتان منتشر سازيم.

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید  و يا  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید